Rruga e cuditshme që zhduket në det dy herë brenda ditës

rruga-zhduketKjo është “Passage du Gois” është një rrugë që lidh Gulf of Burnëf me ishullin e Noirmoutier, në Francë.

Për shkak të rritjes së nivelit të ujit, rruga është e kalueshme vetëm 2 herë në ditë për disa orë përpara se të përmbytet. Pjesën tjetër të kohës qëndron e fshehur 4 metra nën ujë.

Kliko per me shume info

Ajo që duket si një rrugë e zakonshme është në fakt shumë e rrezikshme. Në të dyja anët e rrugës janë vendosur panele të veçanta, të cilat tregojnë nëse rruga është e kalueshme apo jo.

LEXO EDHE:  Ish ylli i "Playboy" flet për lidhjen me Trump: Bëmë seks në takimin e parë, si u ndjeva kur ai më ofroi para...

E megjithatë, çdo vit shumë udhëtarë aventurierë mbeten të bllokuar në ujërat që rriten me shpejtësi për shkak të baticës. Për ata që mbeten në mes të ujit, janë ndërtuar kulla të posaçme shpëtimi.

Njerëzit mund të ngjiten në këto kulla dhe të presin deri sa t’u vijë ndihma apo derisa niveli i ujit të bjerë. Gjithsesi, makinës duhet t’i thuash lamtumirë në këtë rast.tch

LEXO EDHE:  Shpenzon 500 mijë dollarë për t’u dukur si Kim Kardashian

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here