Rrëzohet helikopteri në Iran, pesë të vdekur

helikopterRaportohet se nga rrëzimi i një helikopteri të Iranit në një platformë të naftës në Detin Kaspik, janë vrarë të pesë anëtarët e ekuipazhit.

Ky helikopter, që është rrëzuar mbrëmë vonë, i takonte ministrisë së naftës së Iranit dhe ishte duke e bartur një inxhinier gjerman, që ishte i sëmurë nga zemra, për ta dërguar në spital, ka raportuar agjencia DPA, duke u mbështetur në mediat iraniane. Nuk dihet shkaku i përplasjes, shkruan Rel.

Sipas raporteve, deri tashmë janë gjetur tre trupa të pajetë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Itali, Mateo Renzi: Do shkoj tek Presidenti të jap dorëheqjen

Shefi i qeverisë italiane, Matteo Renzi, njoftoi se do të takojë sot ...