Rrëzohet avioni, “shuhet” ekipi brazilian i futbollit

Kliko per me shume info

futbolli-brazilNjë avion me 81 persona në bord, përfshirë një ekip brazilian të futbollit, është rrëzuar gjatë fluturimit për në qytetin Medellin të Kolumbisë.

Detajet nuk janë të qarta, por, sipas disa njoftimeve, ka të mbijetuar. Avioni çarter nga Bolivia mbante futbollistë të ekipit Chapecoense, thanë zyrtarë të aeroportit.
Ekipi do të luante në finalen e turneut “Copa Sudamericana” kundër ekipit të Medellinit, Atletico Nacional. Finalja e turneut të Amerikës Jugore do të mbahej të mërkurën, por tani është pezulluar.

Kliko per me shume info

Ekipi nga qyteti Chapeco ka arritur finalen pasi ka mundur javën e kaluar San Lorenzon e Argjentinës.

Sipas disa raporteve, avioni me 72 pasagjerë dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit është rrëzuar në zonat malore jashtë qytetit, para mesnatës, me kohën lokale.

Kryetari i qytetit Medellin, Federico Gutierrez, e përshkroi aksidentin si “tragjedi të madhe”, por shtoi se mund të ketë të mbijetuar.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here