Një masiv shkëmbor rrëshqet, rrezikohen 6 banesa në Krujë

UntitledNjë paralajmërim vjen për 6 banesa në MEzin të Krujës. MËsohet se nga reshejt e dendura të ditëve të fundit, një masiv masiv shkëmbor rreth 900 metra kub ka rrëshqitur dhe ka lëvizur nga vendi. Situata u bë emergjente para 2 ditësh dhe një batalion i Xhenios u vendos në këtë lagje për të hartuar planin e ndërhyrjes. Dje përmes një postimi në facebook ministrja e mbrojtjës informoi se forcat xheniere kishin bërë shkërmoqjen e masivit shkëmbor përmes shpërthimit.
“Nga sot 6 familje në lagjen Mezini në #Krujë do e bëjnë gjumin të qetë.
Xhenierët e #FA shkërmoqën masivin shkëmbor që i kërcënonte jetën dhe banesat e tyre”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përplasje horror me motora, një i vdekur dhe një i plagosur në Shkodër

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në qytetin ...