Aksioni i policisë në Rrëshen, gjykata lë në burg 5 nga të ndaluarit

rreshen-magazina16Pesë nga 22 të arrestuarit në aksionin antidrogë në Rrëshen do të qëndrojnë në qeli, ndërkohë pjesa tjetër kanë marrë masën ose detyrim paraqitje ose hetim në gjendje të lirë.

Akuza ende nuk ka vërtetëtuar se kush janë pronarët e vërtetë të 4.8 tonë kanabis që u gjet në një magazinë në periferi të qytetit të Rrëshënit.

Gjatë daljes së tyre para gjykatës të gjithë të arrestuarit kanë deklaruar se punonin për bukën e gojës dhe se nuk kishin dijeni se kush ishte pronari i kësaj sipërmarrje antiligjore.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vrau shqiptarin e plagosi një tjetër, jepet dënimi pas 20 vitesh për 37-vjeçarin

Një kurd 37-vjeçar është dënuar me katër vjet e tre muaj burg, ...