Rreh keq italianin në mes të parkut, arrestohet shqiptari, ja foto

denis-pitalliNjë 28-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar nga policia italiane në Pescara pasi akuzohet se ka rrahur në shtetas italian.

Denis Pitalli teksa po ecte bashkë me një shqiptar tjetër në park, ka goditur një 38-vjeçar italian duke i shkaktuar dëme serioze.

I riu e goditi italianin në formë lojë me shpulla, që luhet nga dy persona që godasin njëri-tjetrin deri në eliminim.

Italiani u rrëzua përtokë nga shpulla duke marrë dëmtime të nofullës, frakturë në syrin e djathë si dhe dëme të tjera.

Pas identifikimit dhe arrestimit të shqiptarit përgjegjës për ngjarjen e ndodhur në korrik, ndaj tij do të rëndoi akuza e plagosjes së rëndë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Ky duhet te akuzohet per tentim vrasje, e te denohet nja 20 vjet ,te kaloi jeten ne burgjet e Italise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...