Rreh keq italianin në mes të parkut, arrestohet shqiptari, ja foto

denis-pitalliNjë 28-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar nga policia italiane në Pescara pasi akuzohet se ka rrahur në shtetas italian.

Denis Pitalli teksa po ecte bashkë me një shqiptar tjetër në park, ka goditur një 38-vjeçar italian duke i shkaktuar dëme serioze.

Kliko per me shume info

I riu e goditi italianin në formë lojë me shpulla, që luhet nga dy persona që godasin njëri-tjetrin deri në eliminim.

Italiani u rrëzua përtokë nga shpulla duke marrë dëmtime të nofullës, frakturë në syrin e djathë si dhe dëme të tjera.

Pas identifikimit dhe arrestimit të shqiptarit përgjegjës për ngjarjen e ndodhur në korrik, ndaj tij do të rëndoi akuza e plagosjes së rëndë.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here