Dhunonte gruan, arrestohet 45-vjecari ne Tirane

policia-tiraneUshtronte dhunë mbi bashkëshorten, prangoset 45 vjeçari

Posedonte armë zjarri pa leje

Kliko per me shume info

Më datë 29.11.2016, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3, bën të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-Vesel H., 45 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pas kallëzimit të bashkëshortes së tij, shtetases M. H., 36 vjeçe, se për motive të dobta xhelozie ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike, sistematikisht mbi të duke e kanosur seriozisht për jetën.

LEXO EDHE:  Bllokimi i 15 patentave për katër orë në Tiranë

Policia mori informacion se ky shtetas mbante të fshehur në oborrin e banesës së tij, një armë zjarri e municione.

Nga kontrolli i ushtruar u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

– Një armë zjarri automatike, model 56
– Një krehër me 20 fishekë
– 385 fishekë model 56
– 15 fishekë model 54.

LEXO EDHE:  200 punonjës të burgjeve bien në "rrjetën" e Vettingut

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, prashikuara nga Nenet 130/a dhe 278 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here