Rrëfimi shokues i ish-pjestarit të Illuminatit: ‘’Sekretet që e gjithë bota duhet ti dijë’’

UntitledNjë artikull shokues ka alarmuar ditën e sotme përdoruesit e internetit. Në faqen angleze ‘’The Sun’’, është publikuar një artikull i gjatë, në të cilin tregon për një burrë që thotë se ka qenë pjesë e Iluminatit për 47 vjet rresht dhe se ka vendosur të rrëfejë disa sekrete që bota duhet t’i dijë. Sipas këtij personi, i cili nuk është identifikuar, ekziston një grup që kontrollon botën, Rusia e ka fituar garën hapësinore në Hënë dhe Vladimir Putin është anëtar i një shoqërie, e cila në mënyrë të fshehtë ka kontrollin mbi Azinë. Pas këtyre deklaratave të forta, ai gjithashtu shton një “Rend i Ri” po vendoset në botë dhe se ka njerëz që krijojnë e shpërndajnë sëmundjet në tokë, dhe shprehet se ekzistojnë robotët shërbëtorë. Duke qëndruar anonim, personi i cili supozohet se ka qenë ish antar i Illuminatit ka folur haptazi. Ai tregon se është rekrutuar në shoqërinë sekrete në moshën 19-vjeçare, pasi u bë për një kohë shumë të shkurtër tepër i pasur. Anonimi shton se gjatë këtyre pesë dekadave është zhgënjyer nga ato që ka parë dhe se ka vendosur të shkëpusë kontaktet e tij të shenjta.

LEXO EDHE:  Tmerrohen njerëzit! Fusha pushtohet nga pitoni gjigant

“Po ju them të vërtetën. Asnjë gjë nga këto që unë kam shkruar nuk është ekzagjerim i rremë apo fiksion shkencor. Ky informacion është i vërtetë, real, është realiteti dhe ka ardhur koha që të thuhet”- përfundon ai.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here