Rrefimi/ “E dashura më shokoi…bëmë seks por më kërkoi diçka të çuditshme”

seks-gjithashtuNjë djalë i ri i ka rrëfyer psikologes së “The Sun” historinë e tij të dashurisë që e kishte lënduar shumë pas një kërkese të çuditshme që i kishte bërë partnerja.

Për më shumë, lexoni letrën e plotë të 22-vjeçarit dhe përgjigjen e psikologes.
Letra e djalit

Kliko per me shume info

“Jam 22 vjeç dhe prej 6 muajsh jam i lidhur me një vajzë një vit më të vogël të cilën e dua me gjithë shpirt.

Ne kemi pasur një lidhje mjaft të mirë, përjashtuar faktit që ajo është shumë xheloze. Por nuk është xhelozia problemi që kam dhe që më ka mërzitur kaq shumë…

Ne të dy kaluam një mbrëmje shumë romantike një javë më parë, bëmë seks dhe e shijuam si asnjëherë më parë por kur u zgjuam në mëngjes e dashura më kërkoi që të ndaheshim dhe të mbeteshim vetëm shokë për seks.

Mbeta i shtangur, nuk dija çfarë t’i thosha apo çfarë të mendoja në ato momente. Dola për disa orë jashtë shtëpisë por kur u ktheva gjeta rrobat e mija të paketuara dhe të vendosur ne makinë. Nuk e di pse i erdhi kjo dëshirë pasi ajo kurrë nuk më ka kërkuar të ndaheshim e madje as nuk e kemi biseduar kurrë këtë temë.

Jam shumë i dëshpëruar dhe nuk di se si të sillem”.

Përgjigjja e psikologes

“Duket një situatë pak e komplikuar dhe e pakuptueshme.

Ndoshta duhet të përpiqesh më shumë dhe të zbulosh a ka ndonjë arsye reale pas kësaj kërkese?!

Nëse ajo të do nuk ka pse ta kërkon diçka të tillë. Duhet të flasësh me të dhe t’i japësh siguri për ndjenjat e tua kundrejt saj… ndoshta kjo do ta bënte të ndërronte mendim”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.