Ronaldo zbulon sekretin: Ja cfarë më tha Griezmann

ronaldo-griezmanKampioni i dyfishtë i Evropës (me Real Madrid-in në Champions League dhe me Portugalinë në Evropian), Cristiano Ronaldo, ka deklaruar se lojtarët francezë “mendonin se do të fitonin lehtë” dhe “qeshnin shumë” para finales së “Euro 2016”-s.

“CR7”-a e ka thënë kete në një intervistë që do të publikohet nesër në revistën “France Football”. Sulmuesi 31-vjeçar shtoi se largimi nga fusha për shkak të dëmtimit të pësuar nga Dimitri Payet për të është “pengu më i madh në karrierë”.

LEXO EDHE:  Rivaldo këshillon: Neymar, largohu nga PSG!
Kliko per me shume info

“Nuk mund ta dubloja këmbën. Nuk mund të luaja në finalen për të cilën kisha ëndërruar, nuk mund të luaja më shumë”, – rrëfen Cristiano në intervistën e tij.

Tri-herë fituesit të “Topit të Artë” iu desh të linte lojën në minutën 25′ pas goditjes që mori në gju dhe e pa gjithë pjesën tjetër të ndeshjes nga stoli.

LEXO EDHE:  Mourinho: Kritikët mezi presin humbjen time, janë gati të më vrasin!

Titulli i këtij artikulli është “Griezmann më tha ‘Të urrej’”, por ende nuk dihet nëse prestigjiozja franceze ka “luajtur” me ndonjë fjali të portugezit, apo është diçka reale.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here