I marrin “Rolex-in” dhe makinën 70-vjecarit, arrestohen dy shqiptarë

rolex-makine-shqiptaretPolicia italiane ka arrestuar dy të rinj shqiptarë, 23 dhe 24 vjeç me akuzën e grabitjes me dhunë.

Bëhet me dije se me 13 shtator të vitit të kaluar, shqiptarët i kanë grabitur një orë Rolex si dhe makinën një pensionisti 70-vjeçar.I pari u arrestua në Rezzato, ndërsa tjetrin në aeroportin e Orio al Serio, ndërsa tentonte që të ikte në Gjermani.

Shqiptarët bashë me një person tjeter të paidentifikuar kanë dhunuar pensionistin duke i marrë celsëat e kasafortës ku mbante orën Rolex dhe më pas i kanë vjedhur dhe makinën.

Të dy këta persona, bashkë me një tjetër, kanë dhunuar pensionistin në Brescia duke i marrë çelësat e kasafortës ku mbante orën Rolex si dhe më pas i kanë vjedhur dhe makinën. Hetuesit po punojnë për identifikimin e bashkëpunëtorit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE-ja pezullon vizat për disa vende, po Shqipëria?

Bashkimi Europian do të mund të pezullojë për një periudhë të shkurtër ...