Rodrigues largohet në janar, Real Madrid kërkon këta futbollistë

james-iscoReal Madrid është duke e kërkuar pasardhësin James Rodriguez.

Kolumbiani pritet që të largohet nga Madridi në janar. Sipas mediave spanjolle, klubi “mbretëror” është duke i monitoruar disa lojtarë, me theks të veçantë Philippe Coutinhon e Liverpoolit dhe Eden Hazardin e Chelseat.

Kampionët e Evropës synojnë që brazilianin ose belgun ta zëvendësojnë me James. Coutinho dhe Hazard kanë treguar formë mahnitëse këtë sezon të garave.

Raportohet se në opsion për të qenë pasardhës i James janë edhe Julian Draxler (Wolfsburg) ose Paulo Dybala (Juventus).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E çuditshme, ja cfarë i bën lojtari brazilian kundërshtarit të tij

Një situatë e cuditshme ka ndodhur në përballjen mes skuadrave Deportivo Capiata – ...