Rikthehen protestat në Fier, banorët: Mos i sillni plehrat në zonën tonë, do vetëflijohemi!

Kliko per me shume info

UntitledNë Fier, fshati Mbyet rikthen protestat. Banorët rinisin ankesat kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve në këtë zonë. Të grumbulluar në hyrje të fshatit protestuesit me deklarata të forta kanë vendosur t’i bëjnë ‘rezistencë’ vendimit. Ata theksojnë njëzëri se do të vetëflijohen, nëse impianti i mbetjeve vendoset në fshatin e tyre. “Do bëjmë gjithçka për shfuqizimin e këtij vendimi. Do vetëflijohemi, plehrat të mos vijnë në zonën tonë”, theksuan protestuesit. Sakaq, ata u kanë bërë thirrje edhe banorëve të Fierit që t’i bashkohen protestës së tyre që do të mbajnë ditën e premte para bashkisë së qytetit, pasi sipas tyre kjo çështje i prek edhe ata.

Kliko per me shume info
SHARE

1 COMMENT

  1. Firak jan te kenaqur me Subashin, se do jeni ju ne mes te plerave cna duhet ne ne mes te Fierit, ne jemi mir per vete, edhe rajoni policis esht mir, ju merrni plackat dhe ne Gjermani te gjith, e keni par sa i jetueshem esht ber Fieri, epo ne nuk e bem per ju e bem per pronaret e plehrave, ju jeni vetem per te na dhen voten, ne ju japim kancer

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here