Reshjet, OSHEE: Dëmtohen dy fidra në Selitë, ja zonat pa energji

OSHEE-655x356OSHEE njoftoi diten e sotme se per shkak te motit te keq gjate nates, i renduar gjate oreve te mengjesit, jane permbytur disa kabina dhe per pasoje OSHEE eshte e detyruar te stakoje energjine deri ne uljen e nivelit te ujit.

Permbytje ka edhe ne Tec e Kombinatit, ndersa jane demtuar dy fidrat 25 dhe 26 nst Selite. Per pasoje zonat pa drita ne Tirane jane:

Rr “Tish Daia”, Eleonora, prane Kopshtit Botanik, Kodra Diellit, zona prane ish Drejtorise se ujrave (Selite), zona prane ish SMT, zona prane shkolles “Bajram Curri”, zonat “Rruga Bardhyl”, Porcelani, ish-Kinostudio, zona e Kombinatit, Rruga e Qelqit, Yzberisht, etj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...