Ja sasia e reshjeve në Kosovë, disa fshatra nën ujë

reshjet-kosoveGjatë ditës së djeshme dhe sot po vazhdojnë reshjet e shiut.

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë ditë së hënë dhe në orët e para të së martës, është raportuar për vërshime dhe pengesa në qarkullimin rrugor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sasia e reshjeve në milimetër katrorë është më e ulëta 29, ndërsa më e larta është 97 milimetra.

Sipas Besim Aliut nga IHMK, më së shumti reshje ka pasur në Junik, ndërsa më së paku në Ferizaj.

Reshjet e shiut që kanë ndodhur nga mbrëmë deri më sot ka bërë që shumë fshatra të Gjakovës të jenë nën uji, sidomos fshatrat Shishman, Popoc dhe Ponashec.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Haradinaj: Ja kush dua të më presë pasi të kthehem në Kosovë

Udhëheqësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përjashtuar çdo ...