Reshjet e dëborës mbulojnë Britaninë, temperaturat shkojnë nën zero(Foto)

 

11Moti në Britani surprizon. Ende pa filluar ftohti mirë, Britania zgjohet e mbuluar nga reshjet e para të dëborës, ndërsa temperaturat kanë rënë nën zero. MËsohet se disa nga qytetet jetojnë në temperaturën -4.6 gradë celsius, ndërsa metereologët parashikojnë një dimër të ashpër.

Britanikët edhe pse janë gjendur të papërgatitur tashmë kanë filluar të përballen me borën, ngricat si dhe me rrugët e bllokuara.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Itali, Mateo Renzi: Do shkoj tek Presidenti të jap dorëheqjen

Shefi i qeverisë italiane, Matteo Renzi, njoftoi se do të takojë sot ...