Lëngu i qepës bën mrekulli! Ja kura për të ndaluar rënien masive të flokëve

renia_eflokeveShumica e njerëzve vuajnë nga rënia e flokëve që në moshë të re. Për të ndaluar rënien e flokëve, mund të përgatisni një kurë në kushte shtëpie me dy qepë dhe një lugë mjalt.

Dy qepë futini në shtrydhëse, veçoni dy lugë lëng, bashkojeni me një lugë mjalt dhe mbajeni në kokë për të paktën 15 minuta. Ju mund ta mbani dhe gjatë gjithë natës. Përsëriteni trajnimin 2-3 herë në javë.

LEXO EDHE:  'Zoja e Shkodrës' rikthehet në shtëpi më e bukur se kurrë
Kliko per me shume info

Lëngu i qepës zhduk edhe zbokthin, infeksionet mykotike dhe thatësinë e tyre.

Ai ka veti antibakteriale, ndihmon për pastrimin në thellësi dhe parandalon shfaqjen e baktereve dhe kërpudhave, të cilat dobësojnë flokët, si dhe ndihmojnë në rritjen e tyre pa problem.

Në këtë mënyrë flokët do të bëhen më të fortë, më me shkëlqim dhe më të plotë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here