Reali rikthehet fuqishëm, ‘’shkatërron’’ portën e Leganes

UntitledDukej sikur Reali po fundosej, por folëm para kohe. NË ndeshjen me Leganes, Reali tregoi se është i pamposhtur, duke shkatërruar portën e kundërshtarit me 3 gola. U vu re paraqitje e mrekullueshme e Bale. Pas nënshkrimit të një kontrate rekord, ai shënoi golin më të shpejt në Champions League ndërkohë që sot ka shënuar dy gola në minutën e 38-të dhe në minutën e parë e shtesë.

Rezultatin final e vulosi Alvaro Morata, i cili në 6 ndeshje që është aktivizuar këtë sezon ka shënuar 6 gola. Reali ruan kreun me 27 pikë duke u shkëputur disi nga Atletico, ndërkohë që pret dhe sfidën e Barcelonës.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...