Real Madridi i pa një yll në “El Clasico”

bale-demtimGareth Bale është lënduar mbrëmë në ndeshjen ndaj Sportingut dhe rrezikon paraqitjen në ndeshjen ndaj Barcelonës.

Real Madridi triumfoi ndaj Sportingut por humbi njërin nga lojtarët kryesorë, i cili rrezikon seriozisht që të luajë ndaj Barcelonës në El Clasicon e parë të këtij sezoni.

Bale u desh të largohej nga loja dhe u zëvendësua nga Marco Asensio ndërsa trajneri Ziendine Zidane vë në pikëpyetje paraqitjen e tij më 3 dhjetor, transmeton KosovaPress.

“Bale ka një problem në këmbë dhe vetëm disa kontrolle më të detajuara mund të përcaktojnë lëndimin që ka ai”.

“Është ende herët për të konstatuar seriozitetin e këtij lëndimi, por ai mbetet në dyshim për El Clasico”, ka deklaruar Zidane.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kombëtarja shqiptare me fanellë të re

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, do të ndryshojë shumë shpejt “lëkurë”. Është ...