Reagimi/ “Futbolli është lojë, jo luftë, nëse i pret tifozët me polici…”

shakohoxha-tifozeDeklarata e “Tifozëve Kuq e Zi” ku shprehen se do të bojkotojnë të gjitha ndeshjet e kombëtares që do të luhen në Shqipëri ka ngjallur reagime të shumëta.

I tillë ka qenë edhe reagimi i Dritan Shakohoxhës.

Shakohoxha shprehet se futbolli është lojë dhe jo luftë shkruan LajmiFundit.al.

“Nese i pret tifozet me turma policie edhe stadiumin njesoj do e kesh. Futbolli eshte loje jo lufte”-shkruan ai përbri fotos që shihni në krye të postimit.

“Tifozët Kuq e Zi” u shprehen se janë trajtuar shumë keq gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael në “Elbasan Arena” dhe kanë vendosur të mos jenë të pranishëm në ndeshjet e ardhshme të Kombëtares./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

topi-arte

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë”?

E zbulon spanjollja “El Mundo Deportivo”, me burimet e saj pranë organizatorëve. ...