Range Rover “mbret” i terreneve të vështira, e pabesueshme cfarë bën kjo makinë


Shoferi i veturave në filmat e James Bond, u lëshua në një shteg skijimi me një shpejtësi të jashtëzakonshme.
Në Mürren, Zvicër, Range Rover Sport tregoi se është mbreti i rrugëve malore kur u lëshua me shpejtësi të jashtëzakonshme nga një shteg skijimi e gjatë 14.9 km dhe lartësi 2970 m, transmeton Express. Kjo është një shteg me pjerrtësi të jashtëzakonshme.
Përgjatë shtegut kishte borë, akull, zhavorr dhe baltë. Përkundër të gjitha këtyre, shoferi profesionist, Ben Collins arriti të mbajë veturën nën kontroll dhe në finish në terren me bari arriti me shpejtësi prej 155 km/h.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kujdes me këtë shtojcë në Google Chrome, është virus

Kërkuesit e sigurisë kanë zbuluar një virus të ri i cili po ...