Deklarata e Ramës kundër Trump, ja përgjigja e Ilir Metës

ilir-metaLeksion demokracie e ka quajtur kreu i LSI-së, Ilir Meta fitoren e Donald Trump si president i SHBA-ve.

Në një prononcim për “News 24”, Meta theksoi se “zgjedhja e Trump, por edhe raporti i Clinton me të duke e uruar dhe vlerësimi i tij për rivalen pas përfundimit të garës tregojnë qartë se Amerika është vend me dinamikë të jashtëzakonshme demokratike dhe i vendosur për të ecur para edhe përmes debatit, por në fund mes bashkimit”.

Pyetur për marrëdhëniet mes nesh dhe Amerikës tashmë me president të ri dhe a do ndikojnë në këtë raport konsideratat që kryeministri Rama ka dhënë publikisht për Trump, Meta iu përgjigj:

“Trump është vizionar dhe shikon përpara dhe ka fituar për të bërë gjëra të rëndësishme.  Jam i bindur se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA do të jenë solide, funksionale dhe afatgjata”- tha Meta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...