Rama: Rumenige, i entuazmuar për Arenën Kombëtare, ja c`kujton nga Shqipëria

rama-rumenigeKryeministri Edi Rama deklaron se Karl Heinz Rumenige, president i Bayernit, është i entuziazmuar me faktin se Shqiëria po ndërton stadiume të reja.

“Karl Heinz Rumenige i tregon me detaje qendrimet e tij ne Shqiperi, ku mikpritja per gjermanet ka qene e paharrueshme. Mban mend si nje kujtim te jashtezakonshem nje stervitje ne “Qemal Stafa”, kur stadiumi u mbush plot e perplot???? Flet me entuziazem per faktin qe po ndertojme stadiume te reja dhe eshte i impresionuar nga projekti i Arenes Kombetare?”, shkruan Rama duke shpjeguar takimin me presidentin e Bayern në “Allianz Arena”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Reagimi/ “Protesta e opozitës absurde. Mos bëni thirrje për dhunë”

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj e konsideron si absurde protestën e opozitës ...