Rama replikon në “FB”, qytetari: Po vdesim për bukë! Ja si përgjigjet kryeministri

edi-rama16Kryeministri Rama ka replikuar në “Facebook” me qytetarët që i ankohen për gjendjen në vend, kanabisin, mungesën e sigurisë për jetën dhe varfërinë.

Një qytetar ka shprehur shqetësimin e tij se në vend nuk po mbillet grurë, por bima e Rilindjes, ndërkohë që Rama nuk i ka kuryser sqarimin.

Kliko per me shume info

Komentuesi: Opo kjo ka rendesi. Te thone llafe te mira andej nga brukseli se varja nese po vdesim per buke ne ktu, se spo mbillet me grure e e miser por vetem nga ajo bima e rilindjes… :pE mbarove turizmin ti o KM? Politika jote eshte tamam si pallatete tiranes. te lyer nga para dhe jashte, dhe beterr brenda .. :mjer ky popull thuaj.

Rama: Eh mor Cun Lushnjar qe po vdes per buk dhe ke fesjbuk, sikur nuk shkojne bashke keto te dyja apo jo?! Ndersa per turizmin tim apo politiken si pallatet e Tiranes, nje sugjerim kam une: Mos degjo shume kazanin qe zien broçkulla se do mbetesh mbrapa botes!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.