Rama: Opozita deformim të madh moral e politik, një kazan që zien broçkulla!

ramaKryeministri Rama në një komunikim me qytetarët në Facebook, ka folur për mbylljen e procesit të regjistrimit të studentëve në universitet. Rama tha se zbatimi i reformës në sistemin arsimor ishte një sukses pasi gjithçka u vendos në bazë të meritës.

“Edhe një herë zhurma çoroditëse e kazanit të politikës mbrapsht dhe medias që i shkojnë pas avazit ka rezultuar një blof i madh. Viktimat e politikës së blofit ishin maturantët dhe prindërit, natyrshëm të shqetësuar për nga proces i ri, që zbatohej për herë të parë por edhe te shqetësuar artificialisht më shumë për shkak të blofit të propaganduar për shkak të reformës”, tha Rama.

Kryeministri sulmoi edhe opozitën duke thënë se nuk po kryen funksionin e saj në sistemin politik dhe foli për deformim të moralit të saj politik.

“Edhe një herë ata që duhet të bëjnë edhe një herë opozitën, për i hir të interesit të njerëzve, ata nuk sollën asnjë ide, asnjë sugjerim. Vetëm deklarata boshe dhe zero alternativë. Sot pasqyra përfundimtare tregon suksesin e procesin dhe deformimin e madh moral e politik të atyre që e kanë kthyen opozitën ndaj qeverisë foltore më foltore në një kazan që zien broçkulla”, përfundoi Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Identifikohet autori, fansi i Berishës rrahu Kreshnik Spahiun në protestë

Identifikohet personi që qëlloi me grusht në fytyrë Kreshnik Spahiun, ngjarje e ...