Negociatat/ Rama merr mbështetjen e një politikani të rëndësishëm

rama-komunikimiKryeministri Edi Rama ka qenë sot në Berlin ku është takuar me kancelaren Merkel dhe jo vetem. Rama është takuar edhe me Presidentin e Bundestagut, Norbert Lammert.

Ai i ka shprehur Ramës mirëkuptim të plotë dhe mbështetje për celjen e negociatave.

“Edhe në takimin me Presidentin e Bundestagut Lammert mirëkuptim i plotë dhe shprehje e qartë e mbështetjes së Gjermanisë për Shqipërinë”,-shkruan Kryeministri Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen protestuesja e PD: Na lodhën Jozi, Grida, Flamuri, Eno…

Aktivistja Enkelejda Veliu përveç faktit që ka zbuluar se kush nga deputetët ...