Negociatat/ Rama merr mbështetjen e një politikani të rëndësishëm

rama-komunikimiKryeministri Edi Rama ka qenë sot në Berlin ku është takuar me kancelaren Merkel dhe jo vetem. Rama është takuar edhe me Presidentin e Bundestagut, Norbert Lammert.

Ai i ka shprehur Ramës mirëkuptim të plotë dhe mbështetje për celjen e negociatave.

Kliko per me shume info

“Edhe në takimin me Presidentin e Bundestagut Lammert mirëkuptim i plotë dhe shprehje e qartë e mbështetjes së Gjermanisë për Shqipërinë”,-shkruan Kryeministri Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here