Rama: Fitorja në Kolonjë borxh për ne, mesazh për opozitën

rama-ps16Kryeministri Edi Rama komentoi kandidatit socialist Ilia Stefo në Kolonjë si “borxh i konsiderueshëm që do të bëjmë çmos ta shlyejë me më shumë reforma, punë e përkushtim dhe më shumë vëmendje, investime e bashkëpunim për ta çuar më përpara punën e rilindjes”.

Për Ramaen zgjedhjet e djeshme ishin një tjetër mesazh shumë i qartë dhe i fortë, lehtësisht i kuptueshëm për të gjithë.

“Pavarësisht se nuk kam shpresë uroj që PD ta lexojë këtë mesazh si një detyrim për të reflektuar, lidhur me rolin që opozita duhet të ketë pasi ka 3 vjet që e ka lënë bosh”, tha Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tahiri: Lirimi i Lul Berishës tregues se vettingu është i domosdoshëm

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, tha sot se lirimi i Lul Berishës ...