Rama rikthehet në Kolonjë: Jemi në borxh me ju!

rama2016Kryeministri Edi Rama është rikthyer në Kolonjë pas fitores së kandidatit të PS-së Ilia Stefo.

Në fjalimin e tij, Rama u shpreh se qeveria që ai drejton është në borxh me Kolonjën.

“Jeni në borxh, që na futet me këtë votë… Fitorja është e bukur në zgjedhje vetëm në pjesën kur numëron kutitë, pastaj kur numërimi mbaron dhe ke fituar, fillon borxhi. Kemi një borxh edhe më të madh, e di mirë së gjithë vështirësitë që ka sjellë braktisja e qeverive ndër vite, ka sjellë shumë plagë. Erdhëm këtu sot, që jo vetëm t’ju falënderojmë por dhe do të bëjmë për Kolonjën gjithçka që ne kemi mundësi në mënyrë që ndryshim të shkojë kudo. Të punojmë, të punojmë dhe vetëm të punojnë, që dhe një pjesë e madhe që nuk e ka prekur ndryshimin, ta prek atë”, deklaroi Rama.

Në zgjedhjet e të dielës, kandidati i majtë Ilia Stefo mori 62% të votave, ndërsa Hajro vetëm 37%./LamiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Thirrjet e Bashës për thyerje xhamash e shpim gomash, vjen përgjigjja e parë nga PS: Mos o trim

Kryetari i Partisë Demokratike bëri thirrje për një reagim më të ashpër ...