Rama gjen fajtorin: Gjyqtarët e PD po bllokojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit

rama-kafshetKryeministri shqiptar Edi Rama akuzon hapur gjyqtarët dhe demokratët se janë bërë bllok për të penguar procesin e çeljes së negociatave duke bllokuar Reformën në Drejtësi, që është kushti kyç në këtë proces.

Akuzën e tij Rama e bëri në përgjigje të pyetjes së një fermeri nga Peqini, që ngriti shqetësimin e sorollatjes disa vjeçare në dhënien e titullit të pronesisë për tokën e tij bujqësore.

Akuzat nuk mungojnë dhe për paraardhesin Sali Berisha, që e bën përgjegjes për mungesën e rrugëve rurale edhe pse strategjia e tij qeverisëse në 8 vite ishte investimet në infrastrukturë.

Me fermerët e Peqinit, Kryeminsitri foli për Fondin Kombëtar të Garancisë në Bujqësi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...