Raketa ruse godet tankun amerikan, ajo që ndodh do t`ju habisë

Publikohet nje video qe tregon se si një raketë ruse godet një tank amerikan dhe e shkatërron plotësisht.

Tanku ishte nën zotërimin e ISIS. Fjala eshte për tankun e prodhimit amerikan i njohur si M1 Abrams, ndërsa goditet në pjesën e pasme të tij në Irak.

Pas shpërthimit të raketës, tanku është zhdukur plotësisht. Një analist ushtarak thotë se kjo tregon se mjetet e blinduara amerikane janë bërë thuajse të vjetëruara në fushën e betejës së sotme.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Senatorët republikanë e sfidojnë Trump, verifikojnë ndërhyrjet e Rusisë

Disa prej senatorëve kryesor republikanë do të hetojnë dyshimet që thonë se ...