Durrës/ I dehuri qëllon dy herë me thikë komshiun, arrestohet, ja emri

policia-durresNjë 51-vjeçar ka rënë në pranga, pasi nën ndikimin e alkoolit ka plagosur me thikë një person.

Ngjarja na ndodhur në Durrës, në lagjen nr.18. Burime nga Policia kanë njoftuar se i arrestuari është shtetasi Xhelal Babura, i cili pas një konflikti të çastit ka goditur me thikë në krah dhe në gjoks të riun me inicialet D.B., 30 vjeç, të cilin e kishte komshi.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes ku edhe ka bërë arrestimin e 51-vjecarit. Policia ka njoftuar se, “i dëmtuari ndodhet në Spitalin Ushtarak Tiranë nën kujdesin e mjekëve”.
Materialet në ngarkim të 51-vjeçarit i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...