Deklarata/ “Putin do të dorëhiqet, ka probleme shëndetësore”

putin-2016Vladimir Putin mund të largohet nga posti i presidentit të Rusisë për shkak të problemeve shëndetësore.

Sipas një burimi në Kremlin Putin mund të detyrohet të dorëhiqet për shkak të disa rrethanave që nuk e lejojnë atë të udhëheqë vendin.

Kliko per me shume info

Analisti politik, Valery Solovey thotë se Putin nuk ndihet mirë dhe mund të largohet vitin e ardhshëm nga politika.

Profesori i Institutit Shtetëror të Moskës për Marrëdhëniet me Jashtë thotë se presidenti do të shmangë daljet në publik gjatë vitit 2017.

Kryeministri aktual Dmitry Medvedev dhe ish-truproja Alexei Dyumin përfliten si zëvendësuesit e Putin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.