“4 muaj pa marrë rrogat”, punonjësit nga Durrësi padisin biznesmenin italian

policia-durresNjë 49 vjeçar italian, pronar i një rrobaqepësie në lagjen nr.14 të qytetit të Durrësit, është paditur nga punonjëset e tij, pasi këto të fundit pretendojnë se kanë 4 muaj pa marrë rrogat, ndërkohë që edhe pagesa e sigurimeve shoqërore nuk është bërë.

Italiani A.B., që po ndiqet në gjendje të lirë nga Policia akuzohet nga shtetaset D. P. 28 vjeçe, B.A. 24 vjeçe, P.K. 43 vjeçe, A.P. 38 vjeçe, E.M. 22 vjeçe, F.K. 40 vjeçe, banuese në Durrës, se ka 4 muaj që nuk i ka paguar dhe nuk i ka shlyer detyrimet e sigurimeve shoqërore.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mashtrimi”, parashikuar në nenet 180 dhe 143 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...