Dëshironi të punoni më pak se 40 orë në javë? Ja 13 punët më të mira për ju!

puneTë punosh pak e të fitosh shumë. “Businessinsider” ka bërë një listë me 13 profesionet që të lejojnë të fitosh shumë, duke punuar më pak se 40 orë në javë në Shtetet Bashkuara të Amerikës.

Ndërtimi i kësaj liste është bazuar në të dhënat e regjistrimit në SHBA për rreth 478 profesione. Bazuar në këto të dhëna, mesatarja e të ardhurave nga këto punë është pak më shumë se 50 mijë dollarë në vit.

Por disa persona, në varësi të profesionit, mund të punojnë më pak se 40 orë në javë dhe sërish të fitojnë këtë mesatare të ardhurash në vit, madje ndoshta edhe më shumë.

1. Kuratorët dhe teknikët në muze
2. Psikologët
3. Patologët
4. Dietologët dhe nutricionistët
5. Stjuardesat
6. Shkrimtarët
7. Terapistët
8. Personat që administrojnë bibliotekat
9. Drejtuesit e aktiviteteve fetare
10. Prezantuesit në radio apo television
11. Dentistët
12. Aktorët
13. Infermieret

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Degjeneron ‘reality show’ në Rusi, dy femra me bikini rrihen në pishinë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një ‘reality show’ në Rusi ...