Protesta/ Gjuajnë Ilir Beqaj me vezë e domate, protestuesit: Ministri s’kalon. Suksese në jetë!

Kliko per me shume info

ilir-beqaj_4Mëngjesin e sotëm janë nisur protesta para Ministrisë së Shëndetësisë, duke bllokuar hyrjen e institucionit. Duke protestuar për audiopërgjimit të ministrit Beqaj në një bisedë telefonike me vartësin e tij, një grup të rinjsh e kanë gjuajtur kreun e Shëndetësisë me vezë, paracetamol dhe domate. 

MËsohet se protestuesit nuk e kanë lejuar të hynte në institucionin që ai drejton, ata e kanë quajtur “hajdut”, teksa mbanin në duar banderola ku ndër të tera shkruhej “Beqaj nuk kalon. Suksese në jetë”. U desh ndërhyrja e punonjësve të rendit për të për normalizuar situatën, por nuk kanë munduar as përplasjet mes të rinjve dhe policisë.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here