Protesta/ Gjuajnë Ilir Beqaj me vezë e domate, protestuesit: Ministri s’kalon. Suksese në jetë!

ilir-beqaj_4Mëngjesin e sotëm janë nisur protesta para Ministrisë së Shëndetësisë, duke bllokuar hyrjen e institucionit. Duke protestuar për audiopërgjimit të ministrit Beqaj në një bisedë telefonike me vartësin e tij, një grup të rinjsh e kanë gjuajtur kreun e Shëndetësisë me vezë, paracetamol dhe domate. 

MËsohet se protestuesit nuk e kanë lejuar të hynte në institucionin që ai drejton, ata e kanë quajtur “hajdut”, teksa mbanin në duar banderola ku ndër të tera shkruhej “Beqaj nuk kalon. Suksese në jetë”. U desh ndërhyrja e punonjësve të rendit për të për normalizuar situatën, por nuk kanë munduar as përplasjet mes të rinjve dhe policisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deputetja i bashkohet protestës, Bregu: Jam kundër bojkotit të zgjedhjeve

Deputetja Majlinda Bregu ka marrë pjesë për herë të parë në protestën ...