Banorët bllokojnë rrugën Fier- Tiranë: “S’kemi besim tek prefekti”

fier-protestaVijojnë protestat në fshatin e Mbrostarit. Banorët mësohet se janë takuar sot me prefektin Xhevit Bushaj për të mos lejuar ndërtimin e imjantit të mbetjeve në fshatin e tyre, por kanë dalë nga zyra e tij pa shumë shpresë. Sipas banorëve, prefekti iu ka premtuar se projekti nuk do miratohet dhe se do ta kthente vendimin në këshill, por as kjo gjë nuk i ka bindur. “Nuk kemi besim se prefekti do t’i mbajë premtimet. Nuk pranoi t’i bënte publike në media”

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

tirane-policia

Vdekja e mistershme e 24-vjecarit, flasin shokët: Mjekët i thanë “s’ke gje, e ke nga pija”

Një 24-vjecar është gjetur i pajetë në banesën e tij në zonën e ...