Protesta para parlamentit, lirohen dy aktivistët(Emrat)

protestat-parlamentProtesta kundër ligjit të mbetjeve para parlamentit vazhdon, dhe lajmet më të fundit tregojnë se dy aktivistët janë të lrë. Raportimet e mëngjesit treguan se policia ka ndërhyrë në protest duke përdorur dhunë, duke i kushtuar kështu lirinë dy aktivistëve. Bëhet fjalë për shtetasit Irel Elezi dhe Oltion Zeka. Ende nuk ka një reagim të qeverisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...