Privatizimi i CEZ/ Balla dërgon policinë të marrë Berishën, ja përgjigjia e ish- kryeministrit

balla-psTaulant Balla pas deklaratës së kryetarit të Komisionit Hetimor për privatizimin e CEZ, shkruan një letër për policinë që të sjellin forcërisht ish­kryeministrin për të dëshmuar. Përmes Arben Ristanit komisionit i është bërë i ditur shkaku pse nuk shkoi ish-­kryeministri për të dëshmuar, ndërsa u bë e ditur se do të ishte javës tjetër.

“Ju njoftoj se zoti Berisha nuk është paraqitur sot në komisionin hetimor parlamentar për CEZ për arsye objektive”, ka thënë Ristani.

“Çdo deklaratë e bërë nga Taulant Balla është si gjithmonë thjesht një sharlatanizëm i bërë nga një individ i pafytyrë dhe pa identitet”,- ka theksuar ai.

SHKRESA E BALLËS
Balla duke i kujtuar ligjin për komisionet hetimore, ka thënë se tani duhet angazhuar Policia e Shtetit për ta sjellë me forcë Berishën në komision. “Shkresa Berishës iu dërgua nga unë si kryetar i Komisionit. Berisha është vënë në dijeni dy herë me shkresa zyrtare pasi në të kundërt dhe nuk është paraqitur”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. dhe cfare jane keto “arsyet objetive” o truthare? Nuk e mbulon dot diellin me shosh as nje i mencur, jo me nje qe vuan nga deliri i madheshtise si saliu. Per sa i perket identitetit, ti , personalisht o ristan ke vetem nje identitet, ATE TE PIJANECIT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deputetët braktisën Kuvendin me urdhër të Bashës, PD është kundër Vettingut”

Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ për ...