Ja një shembull perfekt si Princeshë Diana

UntitledJanë bërë pothuajse 19 vite që pas aksidentit tragjik me makinë të Princeshë Diana-s në Paris. Princesha më e dashur e të gjithëve, e cila ishte vetëm 36 vjeç në atë kohë, do të festonte 55-vjetorin më 1 korrik.
Pavarësisht jetës së shkurtër, ajo la një impakt shumë të madh në familjen mbretërore dhe në botë. “Unë nuk shkoj sipas librave të rregullit, sepse udhëheq nga zemra, jo nga mendja”, tha ajo në 1995-n.
Ne festojmë jetën rebele të traditave që ajo theu ndër vite.
1.Ajo e zgjodhi vetë unazën e fejesës nga një katalog.

2.Ajo i shkroi vetë premtimet.

3.Ajo ishte një nënë që kujdesej vetë për fëmijët.

4.Ajo nuk punonte shumë.

5.Ajo i dërgonte djemtë e saj në shkollë.

6.Ajo i ekspozonte djemtë e saj në një mënyrë jetese jo mbretërore.

7.Ajo e kuptoi fuqinë e modës.

8.Ajo bëri zgjedhje stili të guximshme.

9.Ajo foli sinqerisht me shtypin.

10.Ajo e mori seriozisht martesën.

11.Ajo e shijoi jetën “single”.

12.Ajo refuzoi formalitetin.

13.Ajo nuk kishte frikë t’i ndoste duart./iconstyle/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Parashikimi i motit për sot, ja sa do të jenë temperaturat

I gjithë vendi do të karakterizohet nga vranësira të lehta, por herë ...