Prifti “zbulon” arsyen e tërmeteve në Itali

termetiiiiiNjë prit italian ua ka vënë fajin martesave gei, për të gjitha tërmetet e tmerrshme që kanë prekur Italinë kohët e fundit, duke lënë të vdekur qindra dhe të pastrehë mijëra.

Atë Giovanni Cavalcoli tha se tërmetet ishin “ndëshkimi hyjnor: nga Zoti ndaj martesave të seksit të njëjtë, që kanë ofenduar “familjen e shenjtë” dhe “dinjitetin martesor”.

Ai e bëri këtë koment ditën kur Italia qendrore u godit nga një tërmet me manjitudë 6.6 ballë, tërmeti më i fuqishëm që ka goditur Italinë në 36 vite.

Ishte tërmeti i tretë më i madh që ka goditur të njëjtën zonë për vetëm në dy muaj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...