Presidenti i Rusise Vladimir Putin uron Donald Trump per fitoren

putin2015Putin ka shprehur shpresën e tij për të punuar së bashku për largimin e gjendjes në krizë nga lidhja Rusi-Amerikë.

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin zyrtarisht ka uruar presidentin e sapo zgjedhur të SHBA-ve Donald Trump, shkruan The Independent.

Shteti Duma nga ish Bashkimi Sovjetik, gjithashtu kanë duartrokitur lajmin e humbjës së Hillary Clinton të mërkurën në mëngjes.

Putin ka dërguar një telegram urimi, në të cilin në një deklaratë të shkurtër, Putin ka shprehur “shpresën e tij për të punuar së bashku për largimin e gjendjes në krizë nga lidhja Rusi-Amerikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm terrorist, të paktën 30 persona mbeten të vdekur

Së paku 30 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar ...