Studimi/ Kujdes me këto pozicione gjatë seksit, djemtë mund të dëmtohen keq

seksssSipas një studimi të bërë kohët e fundit u vërtetua se disa pozicione gjatë seksit mund të shkaktojnë dëmtime serioze tek partneri mashkull.

Dëmtimet gjatë seksit janë të zakonshme dhe pozicionet që ju eksperimentoni kanë të bëjnë shumë me këtë. Ju mund të mendoni se seksi është i sigurt por në fakt nuk është kështu sepse djemtë kanë më tepër risk që penisi i tyre të dëmtohet në qoftë së provojnë disa pozicione të caktuara.

Studimi doli në përfundimin se ka katër pozicione të rrezikshme për meshkujt dhe duhet që t’i evitojnë dhe ato janë, ‘doggy style’, ‘vajza në krye’, ‘shkopi pogo’, ‘vajza sipër me kurriz’.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...