Politikani më i fuqishëm në botë vuan nga një sëmundje e keqe, do tërhiqet nga politika?

putin-natoValerij Solovej, profesor në Institutin Shtetëror të Moskës në një intervistë për mediat ruse e cila u fshije shumë shpejt, ka thënë, se presidenti rus Vladimir Putin së shpejti do të tërhiqet nga skena politike për shkak të një sëmundjeje.
Lajmi u përhap në gjithë botë me shpejtësi rrufe.
Mediat e huaja kanë qenë në gjendje të dalin me një deklaratë të Solovei, i cili tha se Putin për shkak të sëmundjes po i “shmangët publicitetit dhe do shfaqet shumë rrallë në media gjatë muajve të vitit të ardhshëm.”
Megjithatë, Profesor Solovej shtoi se ky informacion nuk është tërësisht konfidenciale, por që duhet të merret në konsideratë, pasi ajo mund të sjellë nervozizëm në politikën ruse, raporton The Sun, transmeton lajmi.net.
Artikulli shton se Putin si president mund ta zëvendësojë, Dmitri Medvedev, kryeministrin aktual i cili më parë ishte president i Rusisë, dhe si zëvendësim të tij mund të jetë nga Aleksei Djumin, ish zëvendës në ministrinë e mbrojtjes, ose njeriu që pretendohet si dora e djathtë e Putinit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here