Vjedh 3 mijë euro në një dyqan, Policia ndalon 14-vjeçarin, mbante dhe armë

polici durresNjë 14-vjecar nga Durrësi është ndaluar nga efektivët e Policisë, pasi dyshohet se ka vjedhur 3 180 Euro në një dyqan.

Policia e Durrësit ka bërë të mundur ndalimin e autorit pa kaluar 24 orë nga ngjarja, ndërkohë ka sekuestruar një sasi te parave të vjedhura, një armë dhe telefon celuar.

Kliko per me shume info

Vjedhja ka ndodhur në një dyqan në lagjen NR.18, ndërkohë i ndaluari është shtetasi me iniciale E.D. 14 vjeç, banues në Durrës.

LEXO EDHE:  Vdekja tragjike e kameramanit, reagon Artan Hoxha, ja shkrimi prekës

Njoftimi i Policise:

Më datë 07.11.2016, në lagjen Nr.18, Durrës në dyqanin e mishit në pronësi të shtetasit L.K. ka vjedhur 3 180 €.

Menjëhërë Efektivat e Policisë Durrës nisën hetimet dhe në orët e para të ditës së sotme vunë në pranga autorin, ku gjatë kontrollit fizik të tij, I’u gjetën dhe I’u sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

LEXO EDHE:  Burri i dehur godet policin/ Qytetarët filmojnë skenën: Ishte tapë, u zunë për makinën derisa e pështyu…

• një pjesë të parave të vjedhura, 1 500 €;
•një armë sportive tip pistoletë me mbishkrimin “Ekol Special” dhe
•një telefon celuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale”Vjedhja”dhe”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”parashikuar në nenet 134 dhe 280 të Kodit Penal./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here