Akuzohen për vjedhje, policia në Shkodër arreston dy persona

pranga-irainainArrestohen sot nga policia e shkodrës dy persona pasi janë akuzuar për vjedhje. MËsohet se të ndaluarit janë Arlind Haxhija, 25 vjeç, dhe Saimir Hajdari 37 vjeç, të dy banues në Shkodër.
25-vjeçari akuzohet se i ka vjedhur një shtetasi shumën prej 3.700 Euro, si dhe një kasetofon brenda automjetit të tij.
Ndërsa Hajdari rezulton autor i vjedhjes së një biçiklete në këtë qytet. Sipas Policisë dy vjedhjet janë të dokumentuara me prova ligjore dhe arrestimet janë bërë në në kuadër të një plani masash për parandalimin e ngjarjeve si vjedhje apo shkatërrimi i pronës. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale ‘’Vjedhja’’

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...