Policia ndërhyn në protestën para parlamentit, aktivistët: Na dhunuan

protestat-parlamentPolicia ka ndërhyrë në protestën e nisur mbrëmjen e djeshme para parlamentit kundër importit të mbetjeve. Mësohet se në mëngjesin e sotëm policia ka tentuar të ndalojë protestën. Sipas aktivistëve, të blutë kanë përdorur dhunë. Mendohet se ata kanë hequr çadrat e tyre të vendosura që mbrëmë, pasi protestuesit e kaluan natën para parlamentit.
“Policia ndërhyri me dhunë. Na hoqi çadrat ku kaluam natën. U shoqëruan 2 persona, u goditën dhe u dhunuan. Na kanë arrestuar dy djem, një nga Kukësi dhe një nga Lushnja. Po protestonin kundër plehrave, janë në Komisariatin numër 1″, deklaruan protestuesit.
Mësohet se 2 aktivistët e shoqëruar janë Oltjon Zaka nga Lushnja dhe Mirel Elezi nga Kukësi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. pse nuk moret me qera Mirela Ruko mos tu perdhunonin policat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina del nga rruga, vdesin dy te rinj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër gjatë natës, ku për ...