Policia ndalon banderolën, “Plisat” largohen nga “Elbasan Arena”

shqiperi-izraelTifo grupit nga Prishtina, Plisave, nuk iu është lejuar të fusin në ‘Elbasan Arena’ një transparent ku shkruhej emri i tyre.

Kështu raporton ‘Procesi Sportiv’ në Facebook, që ka publikuar një mesazh nga një ndjekës anonim.

Kliko per me shume info

Kjo ka bërë që ‘Plisat’ të largohen nga stadiumi.

Kujtojmë se ‘Plisat’ janë i vetmi grup nga Kosova që ka shprehur haptas qëndrimin e tyre për vetëm një kombëtare Shqiptare në futboll.

LEXO EDHE:  Mourinho: Kritikët mezi presin humbjen time, janë gati të më vrasin!

#reagiminbox

pershendetje stafi procesi sportiv

ndodhem e staduimin elbasan arena duke prit fillimin e ndeshjes ,doja te ndaja me ju nje shqetesim me shume se sa ngjarje e rendomt qe ndodh me rregullat dhe policin tone

Tifo grupi nga prishtina “Plisat” nuk ju eshte lejuar te fusin ne staduim banderolen ne te cilen ishte shkruajtur vetem emri i tifogrupit

LEXO EDHE:  Rivaldo këshillon: Neymar, largohu nga PSG!

Kjo eshte nje gje e padrejte pasi tifo grupi eshte larguar nga stadiumi dhe normale nuk mund te kthehen me si me ose pa banderolen.

Faleminderit

nese postohet anonim ju lutem

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here