Policia i ndalon ministrit britanik lëvizjen me bicikletë në vend të makinës

ministri-britanikMinistrit të Jashtëm britanik, Boris Johnson, i ndalohet përdorimi i biçikletës.

Sipas medias britanike, Scotland Yard i ka kërkuar në mënyrë detyruese shefit të diplomacisë britanike që të mos përdorë më biçikletën, ashtu siç bënte kur ishte kryetar i bashkisë së Londrës, për të mos qenë kështu një shënjestër e lehtë për ndonjë sulm terrorist.

Boris Johnson ishte shndërruar në një ikonë të shumë përdoruesve londinezë të biçikletës dhe nuk ishte aspak e vështirë të dalloje flokët e tij të verdhë poshtë kaskës ndërkohë që i jepte dyrrotakut gjatë kohës kur shkonte në zyrë përgjatë Tamizit, transmeton atsh.

Por, aktualisht i duhet të ecë më këmbë, ashtu siç i është kërkuar nga shërbimi i eskortës dhe kjo për arsye sigurie.

Aq më tepër që tani, Johnson banon në një rezidencë luksoze pranë Buckingham Palace.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Muaji i parë i Trumpit ka kaluar me “dhimbje”

Nga 24 dekretet presidenciale që Trump ka nënshkruar në muajin e parë, ...