Policia italiane godet mafian italiane, arrestohen 48 persona

karabinieriArrestohen rreth 48 persona me akuzën e komploteve mafioze në Itali. MËsohet se më shumë se 250 policë të Skuadrës së Catanzaros, duke përfshirë shërbimin qendror operativ dhe repartet kanë marrë pjesë. Urdhri është lëshuar nga gjykata me kërkesë të prokurorit të Calabrisë Nicola Gratteri. Në mesin e të arrestuarve është nënkryetari i komunës së Cropanit në provincën e Catanzaros në Calabri, Francesco Greco, shkruan TgCom24. Në fokus të Ndranghetas dhe shërbimet publike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi, 13 serbë pranojnë tentativën për grusht shteti

Trembëdhjetë qytetarë serbë, të dyshuar për përgatitje të grusht shtetit në Mal ...