Policia greke godet linjën ndërkombëtare të drogës Shqipëri- Holandë, arrestohet 25-vjeçari

Aksion i beftë në Fier, arrestohen 11 trafikantët me 343 kg drogë e armëPolicia greke ka arrestuar në Athinë 25-vjeçar grek dhe i ka sekuestruar në makinë 12 pako me 78 kg 850 gram marijuanë gjithsej. Mësohet se të blutë grekë kanë goditur një linjë ndërkombëtare të trafikut të drogës që niste nga Shqipëria dhe përfundonte në Holandë.

MËsohet se kjo sasi është pjesë e një sasie prej 200 kg drogë që ishte trafikuar nga kufiri shqiptaro-grek, në fshatrat kufitare të Janinës.

Ndërsa 120 kg e pjesës tjetër, është trafikuar nga 25-vjecari drejt Holandes për llogari të një grupi kriminal shqiptar më herët. Sipas autoriteteve greke, droga ka kaluar nga fshatrat e Gjirokastrës për në Janinë. Më pas nga Janina në Athinë dhe pastaj në Holandë në tregun vendas.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbardhet dëshmia, vajza tregon tmerrin: Si më përdhunoi shoferi i furgonit

Zbardhet dëshmia e vajzës që denoncoi një 28-vjeçar për përdhunim. Ngjarja ka ...